Treść (rozbudowana)

W 2008 roku z inicjatywy doc. inż. Marka Sekiety został utworzony Wolontariat ŁUD składający się ze studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania. Dzięki ówczesnemu Dziekanowi zawsze mieliśmy rzeszę wolontariuszy chętnych do pomocy, nie tylko studentów, ale również wybitnych pracowników PŁ.

Zdjęcie grupowe Wolontariuszy ŁUD

Wśród wolontariuszy był także obecny rektor PŁ, prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, ówczesny prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. inż. Ireneusz Zbiciński, który do dziś przychodzi na wykłady ŁUD. Częstym gościem i wolontariuszem była także obecna Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, ówczesna wojewoda łódzka, Jolanta Chełmińska.

W 2011 roku na prośbę studenta ŁUD został utworzony Wolontariat Junior. Wtedy przyjmowane były dzieci od 7 roku życia! Jednak doświadczenie zmusiło nas do podniesienia dolnej granicy wieku, od którego zapraszamy dzieci do wolontariatu.

Obecnie wolontariat ŁUD składa się z absolwentów ŁUD PŁ, którzy zazwyczaj zostają z nami kilka lat. Nawiązują przyjaźnie, nabywają doświadczenie i nadal mogą uczestniczyć w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi.

Strona dziala - zabbix