Logo IDCU
Kategorie
Wraz z Europejską Siecią Uniwersytetów Dziecięcych (EUCU.NET) zainicjowaliśmy pierwszy Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dziecięcych. Każdego roku setki tysięcy dzieci szturmują uniwersytety na całym świecie, zadając jeszcze więcej pytań, a my chcemy to uczcić. Jesteśmy przekonani, że nieograniczony dostęp do nauki i badań w młodym wieku jest bardziej potrzebny niż kiedykolwiek.
Dzieci w czasie wykładu
Kategorie
To był wyjątkowy wykład, niezwykły bohater: WODA i niezwykli wykładowcy: profesor Marcin Kozanecki i jego syn Michał Kozanecki - przez wiele lat student ŁUD PŁ, następnie przez kolejne lata wolontariusz ŁUD PŁ. Dziękujemy za wiedzę, doświadczenia, emocje i spotkanie.
7 latki w czasie spotkania z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
Kategorie
Łukasz Wierzbicki, pisarz dla dzieci, pełen empatii, energii i radości spotkał się w środę z najmłodszymi uczestnikami ŁUD i ich rodzicami. Tym razem oczarował publiczność opowieściami o Pawle Edmundzie Strzeleckim, o niebezpiecznej wyprawie do Australii, licznych przygodach i wyjątkowej naturze. Dziękujemy bardzo za poruszające historie
Nauczyciele w czasie warsztatów
Kategorie
W weekend na ŁUD PŁ odbyło się szkolenie dla nauczycieli, którzy są opiekunami Klubów Młodych Odkrywców. Warsztaty prowadzone były przez Stefanię i Yanę z Lego Fundation. Opiekunowie KMO dowiedzieli się, jak mogą wykorzystać klocki Lego podczas lekcji np. matematyki, czy języka polskiego! Można? Można! Dziękujemy za inspirujące warsztaty, gratulujemy zaangażowania nauczycielom i życzymy uczniom ciekawych zajęć!
JM Rektor PŁ prf. Krzysztof Jóźwik pasuje dzieci na studentów ŁUD
Kategorie
JM Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. dr hab. Krzysztof Jóźwik otworzył semestr letni 2024 ŁUD PŁ. Wyjątkowy wykład wygłosiła znawczyni zębów 🦷 Marta Pokorska-Jurek, autorka słuchowisk i książek dla dzieci. Cisza jaka panowała na wykładzie najlepiej oddaje zainteresowanie dzieci, a pytania najmłodszych zawsze są powodem do zgłębiania wiedzy...
Marta Pokorska-Jurek